KOCIE PORADY Temat: o zabawie z kotem.

W dzisiejszych Kocich Poradach o zabawie z kotem.
Kot jest drapieżnikiem. Podstawową potrzebą przodków naszych kotów jest polowanie na jedzenie/zdobycz. W naturalnych warunkach kot poluje do kilkunastu razy na dobę. Zabawa z kotem powinna być krótka aczkolwiek intensywna.
Najlepiej jak jego „polowanie” kończy się sukcesem czyli złapaniem zabawki dlatego odradzamy zabawę z laserkiem, jest to dla kota bardzo frustrujące jeśli po wielkiej gonitwie nie może fizycznie odczuć zwycięstwa.
Kolejnym dosyć istotnym błędem jest zabawa z małym kociaczkiem przy użyciu naszych dłoni, na początku urocze i śmieszne jak kociak atakuje nasze palce ale trzeba wziąć pod uwagę , że mruczek rośnie a jego ataki będą coraz mocniejsze i bardziej bolesne.
Wędki, piłeczki, zabawki interaktywne, drapaki, tunele – to idealne zabawki dla naszego kota a dobrze przeprowadzona zabawa jest korzystna dla naszego zwierzaczka pod wieloma względami.
Po pierwsze i najważniejsze budujemy niezwykłą więź z naszym pupilem, jego pierwotne instynkty zostają zaspokojone, jego kondycja jest lepsza co wpływa także na jakość snu i procesy trawienne no i dla nas istotną korzyścią jest to , że dobrze wybawiony mruczek nie niszczy naszych mebli .
Idealnym rozwiązaniem jest  posiadanie więcej niż jednego kota 😊
Wówczas oprócz wymienionych drapaczków, piłeczek, wędek jest ich wspólna zabawa więc zachęcamy wszystkich posiadaczy kotów- jedynaków do dokocenia.
Pamiętajmy zabawa to bardzo ważny element życia naszych Kociastych

o zabawie z kotem
o zabawie z kotem